
Tarjoukset päivitetään: 12.6.2026. Meidän mainostajilta ★ Arviot on tuotettu useista lähteistä, mukaan lukien kauppiaan toimittamat tiedot ja julkisesti saatavilla olevat tiedot.
HPE Aruba Networking 1G SFP LC SX 500m OM2 MMF verkkotransceivers tarjoaa luotettavan kuituyhteyden gigabit-verkoille yritysympäristöissä.
Tämä HPE Aruba 1G SFP -moduuli on fiber optic -tyypin SFP-transceiver, jonka maksiminopeus on 1000 Mbit/s, joten se soveltuu hyvin uplink- ja aggregaatioyhteyksiin konesaleissa ja yritysverkoissa.
Laite tukee multimode fiberiä (MMF) ja käyttää LC-liitintä SX-standardin mukaisesti, mikä takaa yhteensopivuuden monien verkkolaitteiden kanssa.
Maksimi kantama OM2-MMF:llä on 500 m, joten moduuli soveltuu keskipitkäsiin yhteyksiin toimistorakennuksissa, kampuksilla ja pienissä konesaleissa.
Pienet mitat (56 mm leveys, 13 mm syvyys, 15 mm korkeus) ja kevyt rakenne (20 g) helpottavat asentamista SFP-paikkoihin ilman suurta tilantarvetta.
Käyttötapauksia ovat esimerkiksi hyllyvälit konesaleissa, kerrosten väliset uplink-yhteydet ja trunk-linkit yritysverkoissa, joissa vaaditaan luotettavaa gigabit-siirtoa.
Keskeisiä myyntietuja ovat 1000 Mbit/s nopeus, MMF-tuki, LC-liitin ja 500 m kantama, mikä tekee tästä kustannustehokkaan ja käytännöllisen kuituratkaisun.
Teknisten rajoitteiden vuoksi, Kelkoo ei voi taata kauppiaiden toimittaman informaation täydellisyyttä tai tarkkuutta. Tästä ja Kelkoon toiminnan luonteesta johtuen, Kelkoon sivustolla näkyvissä tiedoissa saattaa ilmetä eroavaisuuksia kauppiaan sivuilla näkyviin tietoihin verrattuna. Tällaisissa tilanteissa kauppiaan sivuilla oleva tieto on oikea. Hinnat sisältävät arvonlisäveron sekä muut mahdolliset maksut. - Learn more