
Tarjoukset päivitetään: 13.6.2026. Meidän mainostajilta ★ Arviot on tuotettu useista lähteistä, mukaan lukien kauppiaan toimittamat tiedot ja julkisesti saatavilla olevat tiedot.
Einhell TH-HA 2000/1 kuumailmapistooli on tehokas ja luotettava työkalu lämpökäsittelyihin, suunniteltu ilman sisäänrakennettua näyttöä mutta käytännölliseksi ja vankaksi apuvälineeksi.
2000 W teho mahdollistaa nopean lämmittämisen ja työskentelylämpötilat noin 350 °C ja 550 °C välillä, mikä sopii maalien poistoon, muovien muotoiluun ja kutistusliitosten käsittelyyn.
Laite sisältää kaksi ilmavirtavaihtoehtoa ja maksimivirtaus on 500 l/min, jolloin lämpötehoa ja ilmamäärää voidaan säätää tarpeen mukaan. Pistoolikahva, jossa on softgrip, takaa mukavan ja pitävän otteen pitkinä työjaksoina.
Väriyhdistelmä musta-punainen antaa tunnistettavan ilmeen, ja kompaktit mitat 85 × 296 × 272 mm sekä 2 m pitkä johto lisäävät käytön joustavuutta. Laite toimii verkkovirralla (AC) eikä sisällä akkuja.
Toimitukseen kuuluu viisi suutinta: reflektori-, lämpö-, leveä-, pienentävä suutin ja maalikaavin, jotka laajentavat käyttömahdollisuuksia ja tekevät työkalusta monipuolisen eri tehtäviin.
Tuote on valmistettu Kiinassa, sen paino on noin 11,9 kg ja se täyttää WEEE-vaatimukset. Valmistaja myöntää 2 vuoden takuun, joka lisää ostoturvaa.
Tavallisia käyttökohteita ovat vanhan maalin poisto, liimattujen osien irrotus lämmittämällä, muovien muotoilu ja eristeiden kutistaminen. TH-HA 2000/1 sopii sekä tee-se-itse-harrastajille että ammattikäyttäjille.
Tärkeimmät edut:
Teknisten rajoitteiden vuoksi, Kelkoo ei voi taata kauppiaiden toimittaman informaation täydellisyyttä tai tarkkuutta. Tästä ja Kelkoon toiminnan luonteesta johtuen, Kelkoon sivustolla näkyvissä tiedoissa saattaa ilmetä eroavaisuuksia kauppiaan sivuilla näkyviin tietoihin verrattuna. Tällaisissa tilanteissa kauppiaan sivuilla oleva tieto on oikea. Hinnat sisältävät arvonlisäveron sekä muut mahdolliset maksut. - Learn more