
Tarjoukset päivitetään: 7.9.2026. Meidän mainostajilta ★ Arviot on tuotettu useista lähteistä, mukaan lukien kauppiaan toimittamat tiedot ja julkisesti saatavilla olevat tiedot.
Digitus Verkka kaapeli 100 m Harmaa Cat6a U/UTP tarjoaa luotettavan ratkaisun nopeisiin langallisiin verkkoihin ja sopii niin yritys- kuin vaativiin kotiasennuksiin.
Kaapeli on hillittyä harmaata väriä ja sen pituus on 100 metriä, mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon laajoihin asennuksiin tai varakaapeliksi useisiin liitäntäpisteisiin.
Cat6a-standardi ja U/UTP (UTP) -rakenne mahdollistavat 10 Gigabit Ethernet -yhteydet lyhyillä ja keskipitkillä etäisyyksillä. Johtimet ovat kuparia ja AWG-koko on 26/7, mikä varmistaa luotettavan signaalinsiirron.
Kuori on valmistettu Low Smoke Zero Halogen (LSZH) -materiaalista, joten palotilanteessa syntyy vähemmän savua eikä halogeeneja vapaudu, mikä on tärkeää julkisissa ja kaupallisissa tiloissa.
Tekniset tiedot: ulkohalkaisija 5,5 mm, käyttöalueen lämpötila -10 °C – 60 °C ja säilytyslämpötila -10 °C – 75 °C. Kaapeli ei sisällä halogeeneja ja se on valmistettu Kiinassa.
Kaapeli toimitetaan ilman valmiita liittimiä, joten asentaja voi valita ja asentaa sopivat liittimet työmaalla. Pakkauksen paino on noin 3,27 kg, mikä helpottaa käsittelyä.
Käyttökohteet: sopii toimistokaapelointiin, konesaleihin, AV-asennuksiin kouluissa ja teattereissa sekä kotiverkkoihin vaativaan suoratoistoon ja pelaamiseen. LSZH-kuori tekee siitä erityisen sopivan julkisiin tiloihin.
Kokoamme tuotteet, hinnat ja kauppiaat yhteen paikkaan, jotta löydät tarvitsemasi, voit vertailla tarjouksia ja säästää.
Teknisten rajoitteiden vuoksi, Kelkoo ei voi taata kauppiaiden toimittaman informaation täydellisyyttä tai tarkkuutta. Tästä ja Kelkoon toiminnan luonteesta johtuen, Kelkoon sivustolla näkyvissä tiedoissa saattaa ilmetä eroavaisuuksia kauppiaan sivuilla näkyviin tietoihin verrattuna. Tällaisissa tilanteissa kauppiaan sivuilla oleva tieto on oikea. Hinnat sisältävät arvonlisäveron sekä muut mahdolliset maksut. - Learn more