
Asiakkaamme rakastavat
16,00 € kauppiaalta Cdon.fi
Tarjoukset päivitetään: 25.6.2026. Meidän mainostajilta ★ Arviot on tuotettu useista lähteistä, mukaan lukien kauppiaan toimittamat tiedot ja julkisesti saatavilla olevat tiedot.
Goobay 59608 valokuitukaapeli - OS2 singlemode, valkoinen, 1 m on tarkoitettu luotettaviin FTTH- ja datakeskusasennuksiin, joissa vaaditaan korkean suorituskyvyn optista yhteyttä.
Kaapelin pituus on 1 m ja se käyttää OS2 singlemode -ytimellistä kuitua, jonka ydinsäde on 9 µm ja vaipan halkaisija 125 µm, mikä takaa alhaisen vaimennuksen ja hyvän pitkän matkan suorituskyvyn.
Liittiminä ovat SC (uros) toisessa päässä ja LC (uros) toisessa, molemmat keraamisia liittimiä ja APC/UPC-hionnalla saatavilla, mikä parantaa heijastustasoa ja yhteyden laatua.
Kaapeli tukee jopa 100 Gbit/s tiedonsiirtoa ja sen taivutussäde on pieni, vain 3 cm, joten se sopii tiiviisiin asennuksiin räkkeihin ja paneeleihin. Kuori on valmistettu LSZH-materiaalista, joka vähentää savun ja haitallisten aineiden muodostumista palotilanteessa.
Käyttölämpötila-alue -40…85 °C tekee kaapelista soveltuvan sekä koteloituihin että teollisiin ympäristöihin.
Esimerkkikäyttötapauksia ovat FTTH-liitännät, laitteiden väliset patch-yhteydet eri liitintyyppien välillä ja datakeskusten uplink-yhteydet, joissa tarvitaan suurta kaistanleveyttä ja alhaista häviötä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Toimitetaan 1 kpl polybag-pakkauksessa, helppo asentaa ja varastoida.
Kelkoo auttaa sinua löytämään tarjoukset nopeasti ja helposti — vertaile tuhansien kauppojen hintoja ja tee oikea valinta.
Teknisten rajoitteiden vuoksi, Kelkoo ei voi taata kauppiaiden toimittaman informaation täydellisyyttä tai tarkkuutta. Tästä ja Kelkoon toiminnan luonteesta johtuen, Kelkoon sivustolla näkyvissä tiedoissa saattaa ilmetä eroavaisuuksia kauppiaan sivuilla näkyviin tietoihin verrattuna. Tällaisissa tilanteissa kauppiaan sivuilla oleva tieto on oikea. Hinnat sisältävät arvonlisäveron sekä muut mahdolliset maksut. - Learn more