
Tarjoukset päivitetään: 10.6.2026. Meidän mainostajilta ★ Arviot on tuotettu useista lähteistä, mukaan lukien kauppiaan toimittamat tiedot ja julkisesti saatavilla olevat tiedot.
Pirelli Angel Scooter 140/70-14 RF 68S tarjoaa takarenkaalle tasapainoisen yhdistelmän pitoa ja vakautta kaupunkiajoon ja pidempiin matkoihin.
Pirelli Angel Scooter -sarja on suunniteltu moderneille scootereille, ja 140/70-14 RF 68S on tarkoitettu takakiinnitykseen 14 tuuman vanteelle.
140 mm leveä ja 70 % profiilinen rengas yhdistää mukavuuden ja tarkan ohjautuvuuden. Diagonaalirakenne (Design: Diagonalreifen) antaa tarvittavaa joustavuutta ja tienpintapalautetta.
Rengas on tubeless (TL), mikä helpottaa huoltoa ja parantaa luotettavuutta puhkeamatilanteissa. Kuormitusindeksi 68 ja nopeusluokka S (jopa 112 mph / noin 180 km/h) määrittävät sen soveltuvuuden tehokkaammille scootereille.
M/C-luokiteltuna ja mopedityyppisenä tämä Pirelli sopii hyvin niin kaupunkiajoon kuin pidemmillekin retkille, joissa kestävyys ja ajomukavuus ovat tärkeitä.
Käyttötarkoitukset: päivittäinen työmatka kaupunkialueilla, retket tavaroiden kanssa ja ajajat, jotka haluavat sporttisemman tuntuman takarenkaalle ilman kompromisseja turvallisuudessa.
Tärkeimmät myyntiedut ovat leveä 140 mm kosketuspinta, kestävä diagonaalirakenne ja tubeless-asennus, jotka yhdessä takaavat turvallisen ja ennustettavan suorituskyvyn takarungossa.
Teknisten rajoitteiden vuoksi, Kelkoo ei voi taata kauppiaiden toimittaman informaation täydellisyyttä tai tarkkuutta. Tästä ja Kelkoon toiminnan luonteesta johtuen, Kelkoon sivustolla näkyvissä tiedoissa saattaa ilmetä eroavaisuuksia kauppiaan sivuilla näkyviin tietoihin verrattuna. Tällaisissa tilanteissa kauppiaan sivuilla oleva tieto on oikea. Hinnat sisältävät arvonlisäveron sekä muut mahdolliset maksut. - Learn more